İşimizi yaparken..

Amaçlarla mı yaşayacağız?  yoksa.. İlkelerle mi?

Ya da

Kararlar alırken..

Akılla mı karar alacağız? yoksa.. Vicdanla mı?

OpexAkademi iş modeli profesyonel hayat deneyimlerinde uzun yıllar boyunca; bu süzgeç sorgulara benzer cevaplar veren, deneyimli eğitmen ve danışmanların tesadüf! etmesiyle oluştu. OpexAkademi Eğitim Danışmanlık ve Projelendirme Ltd. Şti. 19 Nisan 2018’de bu tesadüfe! vesile olan Bora Soysüren tarafından Kocaeli’de kuruldu.

Kuruluş sırasında gerçekleşen bir başka tesadüf OpexAkademi logosunun oluşturulmasında ilham kaynağıydı.

O günlerde OpexAkademi ’nin ilk dış paydaşının İskenderun’daki tesisi nedeniyle Bora Soysüren ve danışman arkadaşı Eraslan Çınar ayda 4 defa Kocaeli-İskenderun ulaşımı için sürekli birlikte uçuş yapıyorlardı. Ne tesadüftür ki İskenderun göçmen kuşların göç rotalarında, Anadolu’ya güneyden giriş yaptıkları ilk noktaydı. OpexAkademi merkez ofisinin bulunduğu Kocaeli’nin de tesadüfen göçmen kuşların göç rotası üzerinde olması bu ilhamın ilk ayağıydı.

Mevsim değişimlerinde göçmen kuşlar tek başlarına uzak mesafe uçamazlar. Göç sürülerindeki yetişkin kuşlar ailenin genç üyelerine ve göç sürüsüne dışarıdan katılan yalnız kalmış kuşlara göç rotası üzerinde deneyim aktarımı yaparlar.  Göçmen kuşlar,  gökyüzünde V dizilimli yatay takım organizasyonu içinde birlikte çok uzun mesafelere kanat çırparken; hem birbirlerine öğretiyorlar hem de birbirlerinden öğreniyorlar.

Aynı OpexAkademi danışmanlarının yaptığı gibi gibi..